Kanal D Haber Rezaleti Son Dakika: Çocuğun Öldü


Bugün Türk televizyon tarihi, yıllardır habercilikten nasibini almadığı bir kez daha gözler önüne serdi. Reyting kaygısının ülkede ne kadar ön planda olduğunu tekrar ve tekrar gözler önüne seriyor. Böyle bir rezilliğin hiç bir şekilde izahı yoktur. Sen bir haber alıyorsun kulağına ve bunu öyle bir hassas ortamda anlamadan direk istediğini çıkarıp yaralı kadına söylüyorsun. Bunun adı tam bir rezalettir gerisi fasa fiso. Birde kendisini anne olarak tanıtmaz mı rezillik rezillik.


itü sözlükten poetik nickli arkadaşın izniyle bir alıntı yapıyorum, ardından video'yu izleyebilirsiniz:

Yıllar geçse de televizyonculuğun, haberciliğin bu memlekette öğrenilemeyeceğini gösteren nitelikte bir yayına imza atmış haber bültenidir.. 
tamam bir çok kanal, bir çok dizi, bir çok "halkı bilinçlendirme" programı, bir çok müzik programı yapıyor ama televizyonculuğu öğrenmeden yapıyor.. "reyting" gelsin de nereden gelirse gelsin mantığı nasıl yerleştirilmiş ise durum giderek daha vahim bir hal alıyor..
geçen gün bir "evlendirme" programında kadın erkeğe "ben de sana çok meraklı değilim, yönetmen 'çık otur hem gırgır, şamata hem reyting olur' dedi, ben de çıktım" diye bir cümle söylemiş..
sabah kuşağında "uzmanlar" durmadan "uyarıyor", evililikler "yetmiş milyonun izlediği(?!)" tv programlarında vuk'u buluyor, genç yaşta kaybolan genç uzun yıllar sonra "son teknoloji" yaşlandırma tekniği kullanılarak aranıyor.. aile içinde "tavuğu kümesime girdi" diye çıkan kavga sonucu kusüşen bireylerin olayı memlekete mâlolmak zorunda mı?.. 
hani bu yayınların halka ulaşmasını sağlayan uydu, bu görevi yapmak zorunda olduğundan ötürü utancından, uzaydan inip yerin dibine girmek istiyordur kesin..

Hiç yorum yok:

Ek Sayfalar

Bu blogdaki yazılar Kamil Akar'a aittir ama ego şişkinliği yapmaya lüzum yok, Copy Paste serbesttir. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hayallerine dokun, bloğuma dokunma

Gelecek Bölüm Promoları

Gelecek Bölüm Promoları
Güncelleme: BUGÜN (Fringe ve "V")

Followers

En Çok Okunanlar

İnternette Sansüre Hayır!

sansüre hayir

Twitter Şeysi

Video İzleme Zımbırtısı

Hayata Anlam Katanlar-1

Hayata Anlam Katanlar-2

Hayata Anlam Katanlar-3

Hayata Anlam Katanlar-3

Büyük Efsane'M

Hakkımda

Kısaca asosyal, okumayı ve yazmayı seven, 7/24 dizi izlese sıkılmayan, filmler hayatının gidişatını etkileyen, futboldan vazgeçemeyen bir kişiliğim :) Kendim için birşeyler karalıyorum, okuyan olursa ne âlâ, okuyan olmazsa ileride döner döner kendim okurum demiş ve başmışımdır... Başta dediğim gibi... Sadece ego tatmini!